Darmwohl

Pektin pomáhá při průjmu

Jablečný pektin je rozpustná vláknina získaná z jablek, která na sebe váže vodu, proto je ideální při průjmu. Zároveň pomáhá snižovat hladinu krevních lipidů a cholesterolu. Příjem jablečného pektinu spolu s jídlem snižuje hladinu cukru v krvi po jídle.

Jablečný pektin pomáhá při průjmu. Tato ve vodě rozpustná vláknina je cenným pomocníkem při regulaci trávení. Pektin váže vodu, absorbuje tekutinu ve střevě a tím stolici opět zpevňuje.

Hladina cukru v krvi
Cholesterol
Probiotika
Průjem
DARMWOHL Altai

Pektin snižuje hladinu cholesterolu

Pektin je střevní prebiotikum ze skupiny polysacharidů, které končí nestrávené v tlustém střevě. Nejde tedy o cukr v běžném slova smyslu. Pektin je rozpustná vláknina a je využívána mnoha prospěšnými střevními bakteriemi jako potrava, proto pektin patří do skupiny prebiotik. Prebiotický efekt spočívá v tom, že prospěšné bakterie pektin metabolizují a tím získávají energii – což dělá dobře střevní flóře.

Pektin je ve vodě rozpustná vláknina, která může snížit hladinu cholesterolu. Váže se na žlučové kyseliny ve střevě, se kterými se vyloučí stolicí. Protože tělo potřebuje nové žlučové kyseliny na trávení tuku, což vyžaduje tvorbu cholesterolu, cholesterol se opět používá na tvorbu nových žlučových kyselin a tím hladina cholesterolu klesá.

 

 

Pektin k užívání

Pektin zpomaluje vyprazdňování žaludku, proto máte déle pocit sytosti. Zpomaluje trávení tuků a zabezpečuje jejich rychlejší odstraňování. Proto je pektin účinným pomocníkem při hubnutí. Zlepšuje střevní flóru a má detoxikační účinek. Správné užívání pektinu: stejně jako u jiné vlákniny je při užívání pektinu obzvlášť důležité pít během dne dostatek tekutin.

Informace o výrobku "Darmwohl ALTAI"

PZN(DE): 17633459         PZN(AT): 5571836   OGYÉI(HU) notifikációs szám: 28817/2022      Číslo konania (SK): VD/2532/2022
Čisté množstvo náplne: 49,05g/90 kapsule
Odporúčané dávkovanie: 2 krát denne 3 kapsula s množstvom vody
Distribúcia: Pharmafocus Healthcare s.r.o., Panorama City, Landererova 8, 81109 Bratislava

Zlozenie 6 kapsuly %NRV*

Jablečný pektin

2700 mg -

*Nutrient reference values - Referenčné hodnoty živín podľa nariadenia EÚ

Uvedená doporučená spotřeba nesmí být překročena.
Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Výživové doplňky nejsou náhradou pestré stravy. Důležitá je vyvážená strava a zdravý životní styl.

Důležité povinné informace podle nařízení LMIV (EU) č. 1169/2011 - DARMWOHL ALTAI